• Drodzy Rodzice i Uczniowie!

          •    Obecnie nie mamy możliwości, aby spotkać się osobiście. Jest to dla nas wszystkich trudny czas. Jednak tym razem jesteśmy lepiej przygotowani i wiemy w jaki sposób przebiega nauka on-line.

               Jest to czas innej formy realizacji obowiązku szkolnego. Niewątpliwie wymaga to od nas wszystkich (nauczycieli rodziców i uczniów) dużej samodyscypliny i opracowania najskuteczniejszych sposobów przyswojenia wiedzy. Warto, abyśmy potraktowali to jako wyzwanie, wtedy będzie łatwiej nam przejść przez ten wyjątkowo trudny czas i zdobyć nowe doświadczenie.

               Drodzy Rodzice i Uczniowie, pragnę przypomnieć, że jestem do Waszej dyspozycji pod adresem mailowym: natalia.krasuska.psycholog@gmail.com lub na Facebooku wpisując: Natalia Krasuska (Psycholog).

               Jeżeli kogoś dopada stres lub chce porozmawiać o swoich obawach, zachęcam do kontaktu i mam nadzieję, że wkrótce spotkamy się osobiście.

               Z najlepszymi życzeniami zdrowia i wytrwałości Psycholog, Natalia Krasuska

          • Jak być bezpiecznym w sieci?/ Alternatywy pozwalające spędzić aktywnie czas:

          • Sytuacja panująca obecnie na świecie, sprawia, że jedyną możliwą formą nauki są zajęcia on-line. Oprócz tego korzystacie też z różnych for, portali społecznościowych, gier on-line, dlatego chciałabym przypomnieć Wam krótko podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z Internetu:

            1. Nie podawaj obcym osobom informacji o sobie (np. imienia i nazwiska, adresu zamieszkania, numeru telefonu)- nigdy nie wiesz, kto jest po drugiej stronie ekranu!

            2. Pamiętaj, że wszystko, co opublikujesz zostaje w sieci na zawsze!

            3. Nie wrzucaj zdjęć lub informacji o osobie, która się na to nie zgadza- jest to przestępstwo!

            4. Korzystając z czyjejś pracy (artykułu, prezentacji itp.) podaj jej autora i źródło.

            5. Miej ograniczone zaufanie do informacji płynących z różnych źródeł- nie wszystko jest prawdą.

            6. Nie otwieraj podejrzanych linków- to może być wirus.

            7. Szanuj każdego użytkownika Internetu, nawet jeśli nie zgadzasz się z jego zdaniem, zawsze swoją opinię wyrażaj w sposób kulturalny- nie używaj wulgaryzmów, posługuj się poprawnym językiem.

            8. Zadbaj o to, by nie spędzać czasu wyłącznie przed monitorem telefonu lub komputera.

            Poniżej przedstawiam Wam kilka alternatyw na przyjemne spędzanie czasu:

            1. Gry z wykorzystaniem kartki papieru: państwa-miasta, kółko krzyżyk, co by było gdyby…;gry karciane, planszówki, puzzle, klocki,

            2. Zgaduj zgadula, chowanie przedmiotu i szukanie go przez drugiego uczestnika zabawy, tworzenie historyjek, zabawa w skojarzenia, podawanie alternatywnego wykorzystania przedmiotu, np. spinacza, budowanie łańcuchów słów: (ananas sok krawattemperówkaaparat),

            3. Rozwiazywanie rebusów, krzyżówek, zagadek,

            4. Wspólne spędzanie czasu z najbliższymi,

            5. Czytanie książek, tworzenie prac plastycznych, komiksów.

            Jak widzicie, możliwości jest wiele, dlatego zachęcam Was do skorzystania z którejś z propozycji lub wymyślenia własnej alternatywy na spędzenie czasu wolnego. Trzymajcie się zdrowo i niech nie dopada Was nuda 😊
             

             

            Natalia Krasuska,

            psycholog

          • Szkoła do hymnu

          • W tegorocznej akcji "Szkoła do hymnu" wzięło udział 16 269 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z całego kraju. Cieszymy się, że byliśmy wśród nich

          • ZASADY PRACY ZDALNEJ (KSZTAŁCENIA NA ODLEGŁOŚĆ) W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO W DZIEWULACH

          • 1. Prowadzenie zajęć:

            • Zajęcia dydaktyczne w formie zdalnej w klasach 4-8 odbywają się w czasie rzeczywistym zgodnie z planem lekcji. Zajęcia odbywają się poprzez aplikację ZOOM oraz e-dziennik Librus (w klasach 4-8 min. 50% zajęć odbywa się na żywo poprzez aplikację ZOOM, pozostałe są prowadzone przy wykorzystaniu e-dziennika).

            • Zajęcia z nauczycielem współorganizującym edukację i zajęcia rewalidacyjne mogą odbywać się stacjonarnie.

            • Linki do lekcji w aplikacji ZOOM będą wstawiane do terminarza w dzienniku Librus.

            • W przypadku awarii wyżej wymienionych platform, zajęcia będą prowadzone poprzez komunikator MESSENGER i GRUPY PRYWATNE NA PORTALU FACEBOOK.

            2. Zajęcia wyrównawcze odbywają się zdalnie, zgodnie z ustalonym planem.

            3. Godziny rozpoczęcia lekcji są takie same, jak w warunkach szkolnych.

            4. Lekcja trwa 45 minut w tym, przed komputerem 35 minut, zaś pozostały do końca lekcji czas może stanowić praca własna uczniów, w trakcie której nauczyciel pozostaje do dyspozycji uczniów.

            5. W czasie lekcji zdalnych nauczyciele odnotowują tematy oraz frekwencję na bieżąco w dzienniku elektronicznym i papierowym.

            6. Uczniowie uczestniczą w zajęciach punktualnie. Są do nich przygotowani – mają zeszyty i pomoce dydaktyczne oraz włączone głośniki, mikrofony i kamery, chyba że nauczyciel poprosi o ich wyłączenie. Brak kontaktu z uczniem podczas lekcji traktowany jest jako nieobecność.

            7. Odsyłanie prac odbywa się zgodnie z terminem ustalonym przez nauczyciela, nie odesłanie pracy w terminie skutkuje oceną niedostateczną.

            8. O nieobecności ucznia na lekcji zdalnej informuje rodzic/prawny opiekun przez dziennik librus, podając przyczynę nieobecności.

            9. Nauczyciele objęci kwarantanną mogą podjąć pracę zdalną z miejsca odbywania kwarantanny.

            10. Nauczyciele nie objęci kwarantanną pracują z siedziby szkoły. Na wniosek nauczyciela dyrektor szkoły może wyrazić zgodę na pracę z domu.

            11. W czasie nauczania zdalnego ocenianie postępów w nauce odbywa się zgodnie z PSO.

            12. W przypadku nieobecności nauczyciela lekcja zdalna zostanie odwołana.

            13. Pytania do nauczycieli i ewentualne konsultacje dotyczące lekcji w godzinach 8.00 – 16.00.

            14. Poza wyżej wymienionym godzinami konsultacji nauczyciel ma prawo nie odpowiadać i nie odpisywać na wiadomości.

            15. O wszelkich zmianach związanych z panującą sytuacją na bieżąco informować będą wychowawcy oddziałów lub dyrekcja szkoły poprzez stronę szkoły, e-dziennik oraz szkolny profil na Facebook-u.

             

          • UWAGA !!!

          • W związku z Covid-19 i wprowadzeniem na terenie całego kraju zasad  ze strefy żółtej,  od 13 października 2020 roku w Szkole Podstawowej w Dziewulach w przestrzeniach wspólnych  szkoły (korytarz, szatnia) wprowadza się obowiązek stosowania osłony nosa i ust.

          • Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2020/2021!

          • Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie

             

            1 września 2020 r. nie będzie uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021.

            Rozpoczniemy Mszą Świętą w Kościele Parafialnym w Dziewulach o godz. 9.00.

            Jeśli warunki pogodowe na to pozwolą, planowany jest apel organizacyjny na dziedzińcu szkoły.

            Tego dnia odbędą się spotkania wychowawców ze swoimi uczniami.

            Każda osoba wchodząca do budynku szkoły musi stosować się procedury, która będzie obowiązywała w szkole. Będzie ona zamieszczona na naszej stronie internetowej.

            Uczniów oddziałów przedszkolnych i klas 1- 3 zapraszamy z jednym rodzicem, przy zachowaniu dystansu społecznego i zasad higieny obowiązujących w szkole ( obowiązkowa dezynfekcja rąk i maseczka dla osób dorosłych).

             

            Andrzej Wróbel

            Dyrektor Szkoły

          • Rolniku, przygotuj się do spisu!

          • Już wkrótce w całej Polsce rozpocznie się Powszechny Spis Rolny – obowiązkowy dla każdego użytkownika gospodarstwa rolnego. Oto odpowiedzi na podstawowe pytania związane z tym ważnym badaniem.Kiedy odbędzie się spis rolny? Spis rozpocznie się 1 września i potrwa 3 miesiące, do 30 listopada 2020r. Dane będą zbierane wg stanu na 1 czerwca 2020r. Kto musi się spisać? Spisowi podlegają faktyczni użytkownicy gospodarstw rolnych. Każdy użytkownik gospodarstwa rolnego otrzyma list od Prezesa GUS. Oprócz informacji o obowiązku spisania się, list będzie zawierać ważne informacje potrzebne do logowania się w aplikacji spisowej. Dlatego to pismo należy zachować aż do momentu spisania się! Jak się spisać? W Powszechnym Spisie Rolnym 2020 przewidziano trzy metody do wyboru.Samospis internetowy to kluczowa metoda spisowa i o niej w pierwszej kolejności powinni pomyśleć rolnicy. Jest to metoda wygodna, ponieważ spisać się można samodzielnie w domu przez komputer lub telefon zdostępem do Internetu, w dogodnym dla siebie momencie. Dla rolników, którzy nie posiadają komputera lubtelefonu z dostępem do Internetu, planowane jest przygotowanie na czas spisu Gminnego Punktu Spisowego. Jeśli rolnik z jakichś ważnych powodów nie może lub nie chce spisać się przez Internet, powinien zadzwonić na infolinię spisową (pod numer 22 279 99 99) i spisać się przez telefon. Rolnik, który nie skorzysta z żadnej z obu wspomnianych opcji (Internet lub telefon), może spodziewać sięwizyty rachmistrza. Rolnicy powinni pamiętać, że w takim przypadku nie będą już mogli odmówić udzielenia odpowiedzi i przełożyć tego na inny termin. Rachmistrze rozpoczną pracę 1 października 2020 r. Dlaczego spis rolny jest potrzebny? Powszechny Spis Rolny jest organizowany co 10 lat. Jako badanie obejmujące wszystkie gospodarstwa rolne w kraju jest jedynym źródłem informacji pozwalającym na ocenę stanu polskiego rolnictwa. Samym rolnikom wyniki spisu pozwolą ocenić zmiany w produkcji roślinnej i zwierzęcej mające wpływ na opłacalność ich produkcji.Gdzie szukać informacji? Podstawowym źródłem informacji o Powszechnym Spisie Rolnym 2020 jeststrona internetowa https://spisrolny.gov.pl/ . Warto też na bieżąco śledzić stronę internetową lub konta społecznościowe (Facebook) urzędu gminy oraz Urzędu Statystycznego w Warszawie. Ponadto od 17 sierpnia 2020 r. wsparcie i pomoc uzyskamy dzwoniąc na infolinię spisową pod numer: 22279 99 99. Więcej informacji o spisie na stronie https://spisrolny.gov.pl/ .

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dziewulach
      • 25-6416328
      • ul.Kościelna 10
        08-106 Zbuczyn


        Dyrektor szkoły : Andrzej Wróbel
        Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych