• Ogólne zasady bezpieczeństwa podczas ferii zimowych

• 1. Nie zjeżdżajmy na sankach w pobliżu ruchliwych dróg czy zbiorników wodnych

2. W czasie jeżdżenia na łyżwach lub sankach zachowujmy bezpieczną odległość

3. Pamiętajmy, by na łyżwach jeździć tylko w wyznaczonych miejscach, nie ślizgajmy się po lodzie na rzece lub stawie

4. Nie przebiegajmy przez ulicę, nie przechodźmy przez jezdnię w miejscach niedozwolonych i nieoznakowanych

5. Nośmy odblaski, dzięki którym będziemy widoczni po zmierzchu na drodze

6. Nigdy nie celujmy śnieżkami w twarz

7. Nigdy nie wolno rzucać śnieżkami w jadące pojazdy, gdyż takie zachowanie może być przyczyną kolizji lub wypadku drogowego

8. Nie rzucamy również śnieżkami w pieszych, w okna domów ani w zwierzęta

9. Ubierajmy się odpowiednio do temperatury panującej na zewnątrz

10. Unikajmy w miarę możliwości kontaktu z osobami chorymi

11. W przypadku wystąpienia objawów choroby (kaszel, katar, gorączka czy ból gardła) – od razu zgłośmy się do lekarza.

Numery alarmowe :

112 –telefon ratunkowy (komórka)

997 –policja

998 –straż pożarna

999 –pogotowie ratunkowe

800 12 12 12 - pomoc psychologiczna dla dzieci i młodzieży

116123 - Kryzysowy Telefon Zaufania

601100300 –numer ratunkowy w górach

Życzymy wszystkim zdrowych i bezpiecznych Ferii!!!

• Ważny Komunikat

• Od czwartku, 27 stycznia do 27 lutego br. wszyscy uczniowie klas 5-8 szkoły podstawowej będą mieli zajęcia w formie zdalnej (Librus i Microsoft Teams). Przedszkolaki i uczniowie klas 1- 4 szkół podstawowych będą kontynuowali kształcenie w trybie stacjonarnym.

• Aplikacja ochrony rodzicielskiej Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej

• Szanowni Państwo,

w ramach programu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE) dostarcza do szkół w całej Polsce szybki, bezpłatny i bezpieczny internet.

Dodatkowo przygotowano narzędzie, które pomoże dbać o bezpieczeństwo najmłodszych użytkowników internetu również poza szkołą. Aplikacja ochrony rodzicielskiej OSE – mOchrona to rozwiązanie wspierające ustalanie reguł dotyczących korzystania z sieci i aplikacji oraz pozwalające rodzicom (opcjonalnie) na dostęp do informacji o aktywności dziecka na jego urządzeniu. Można ją pobrać bezpłatnie na smartfony, tablety i komputery.

Kształtowanie bezpiecznych nawyków cyfrowych musi opierać się przede wszystkim na rozmowie i odpowiedniej wiedzy. Rozwiązania technologiczne, takie jak narzędzia ochrony rodzicielskiej, mogą być znaczącym wsparciem w tym procesie.

Więcej informacji o tym narzędziu można znaleźć na stronie: ose.gov.pl/mochrona. Zachęcamy również do zapoznania się z aktualnością „5 pytań o… aplikację mOchrona”.