• Dogoterapia

• Raz w miesiącu dzieci z Niepublicznego Przedszkola w Dziewulach odwiedza specjalny gość „ pies o imieniu Ami” wraz ze swoją opiekunką.

Celem tych spotkań jest oswojenie dzieci z psem oraz wprowadzenie ich w tematykę dogoterapii. W czasie zajęć przedszkolaki dowiadują się jaką rolę odgrywa pies w społeczeństwie oraz na czym polega praca psa -specjalisty.

Maluchy poznają też zasady, których należy przestrzegać podczas zabawy z pupilem, dowiadują się o czym należy pamiętać idąc z nim na spacer oraz jak prawidłowo go nakarmić.

Podczas zajęć dzieci uczą się też, w jakich sytuacjach nie należy podchodzić do czworonoga oraz jak zachować się, gdy zaatakuje je obcy, groźny pies.

Za każdym razem wizyta psa terapeuty w przedszkolu wnosi wiele nowych doświadczeń w życiu dzieci.

Na te spotkania dzieci czekają z wielką niecierpliwością i radością.

• Wizyta w strażnicy OSP

• W dniu 6 maja 2022r. dzieci z Niepublicznego Przedszkola odwiedziły Ochotniczą Straż Pożarną w Dziewulach.

Na spotkaniu dzieci poznały specyfikę pracy strażaków, umundurowanie strażackie oraz niektóre sprzęty jakimi dysponują.

Wielką radość przedszkolakom sprawiło obejrzenie z bliska wozu strażackiego oraz zapoznanie się z jego wyposażeniem.

Spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze, za co bardzo dziękujemy.